Möt teamet

Vår framgång bygger på hårt, ihärdigt och målmedvetet arbete. Att leverera högkvalitativa produkter till våra kunder är alltid vårt huvudfokus. Vårt främsta mål är att inspirera människor att vara fria i sitt uttryck med eller utan smink.

Vi har roligt tillsammans och har en stark kultur av att alla är med och påverkar. Teamets idéer och egna initiativ är inte bara välkomna utan en förutsättning för att vi som företag ska fortsätta driva utvecklingen i branschen.

Möt våra stjärnor och kontakta oss gärna om du har några frågor eller bara vill prata om skönhet – det är vi bra på.

Linda Hallberg
CD & Product development
linda@lhcosmetics.com 

Kelly
Mood manager
friends@lhcosmetics.com 

Linda Hellqvist
CEO
linda.hellqvist@lhcosmetics.com

Jenny Nyré
Product development
jenny@lhcosmetics.com

Hanna Sandström
Product development
Hanna.sandstrom@lhcosmetics.com

Astrid Mazetti-Nissen
Product development
astrid.mazetti@lhcosmetics.com

Danya Gebremedhin
Product development

Rebecka Leirup
Marketing & PR 
Rebecka.leirup@lhcosmetics.com

Melina Alm
Influencer marketing  
Melina@lhcosmetics.com

Amanda Björklund 
Designer 
amanda.bjorklund@lhcosmetics.com

Eveline Wigh-Johansen
Social Media
eveline.wigh-johansen@lhcosmetics.com

Jeanette van Reis
Senior advisor
jeanette@lhcosmetics.com

Caroline Rudman 
Sales
Caroline.rudman@lhcosmetics.com

Johan Engström
E-commerce
johan@lhcosmetics.com

Sofie Bertlid
Service
sofie.bertlid@lhcosmetics.com

Louisa Wallström
Finance
louisa.wallstrom@lhcosmetics.com

Just nu söker vi
Product & assortment assistant

Ansök nu >

Linus Klint
Operations
linus@lhcosmetics.com