Vårt team

Vår framgång bygger på hårt, ihärdigt och målmedvetet arbete. Att leverera högkvalitativa produkter till våra kunder är alltid vårt huvudfokus. Vårt främsta mål är att inspirera människor att vara fria i sitt uttryck med eller utan smink.

Vi har roligt tillsammans och har en stark kultur av att alla är med och påverkar. Teamets idéer och egna initiativ är inte bara välkomna utan en förutsättning för att vi som företag ska fortsätta driva utvecklingen i branschen.

Möt våra stjärnor och kontakta oss gärna om du har några frågor eller bara vill prata om skönhet – det är vi bra på.

Linda Hallberg
CD & Product development
linda@lhcosmetics.com 

Linda Hellqvist
CEO
linda.hellqvist@lhcosmetics.com

Sara Strand
Operations
sara.strand@lhcosmetics.com

Elias Sjögren
Operations
elias.sjogren@lhcosmetics.com

Jenny Nyré
Product development
jenny@lhcosmetics.com

Hanna Sandström
Product development
hanna.sandstrom@lhcosmetics.com

Ellen Sundin
Product development
ellen.sundin@lhcosmetics.com

Rebecka Öfverström
Product development
rebecka.ofverstrom@lhcosmetics.com

Rebecka Leirup
Marketing & PR 
rebecka.leirup@lhcosmetics.com

Evangeline Cartriers
PR
evangeline.cartriers@lhcosmetics.com

Sofia Carlstedt Kjellen
Marketing
sofia.carlstedtkjellen@lhcosmetics.com

Moa Jönsson
Influencer marketing
moa.jonsson@lhcosmetics.com

Elin Björkman Larsson
Social Media 
elin.bjorkman.larsson@lhcosmetics.com

Amanda Björklund 
Design
amanda.bjorklund@lhcosmetics.com

Karolina Smirnova
Sales
karolina.smirnova@lhcosmetics.com

Elliot Bagge
Sales
elliot.bagge@lhcosmetics.com

Liselott Granath
Retail
liselott.granath@lhcosmetics.com

Jeanette van Reis
Senior advisor
jeanette@lhcosmetics.com

Johan Engström
E-commerce
johan@lhcosmetics.com

Är det här du?

Maila friends@lhcosmetics.com om du tror att du skulle passa bra i vårt team.